Woensdag 17 juli 2024
- Ons hotel in Děčín: ARMEX LiveCentrum
- Reisafstand:
- Schildow – Tiské stěny 306 km
- Tiské stěny – Děčín 35 km
- Weer: 25°C, half bewolkt met af en toe de zon
Vandaag rijden we verder naar Tsjechië. Onze eindbestemming voor vandaag is het stadje Děčín. Dit plaatsje hebben we gekozen vanwege de gunstige ligging om Národni park České Švýcarsko (Boheems Zwitserland Nationaal Park) te bezoeken. Het is erg rustig op de weg. We hebben alleen een paar keer een korte vertraging bij Baustellen. Verder kunnen we lekker doorrijden.
Tiské stěny (Tisa Rotsen)
Net na de grensovergang op ongeveer een half uurtje rijden voor Děčín, stoppen we in het plaatsje Tisá. Tisá is gelegen in het westelijke Elbezandsteengebergte. Hier bezoeken we de Tiské stěny (Tisa Rotsen). Er zijn twee ingangen en wij kiezen voor de ingang in het centrum. We parkeren de auto bij de kerk op parkeerplaats Parkoviště Tiské stěny, waar we voor CZK 100 (ongeveer 4 euro) kunnen parkeren. Het is maar goed dat we vooraf al hadden gelezen dat we bijna overal contant moeten betalen, anders hadden we nu voor een uitdaging gestaan. Thuis hebben we eigenlijk nooit contant geld op zak.
Vanaf het parkeerterrein beginnen we aan een stevige klim van ongeveer 500 meter om bij het beginpunt van de route te komen. Bij een klein huisje bovenaan het steile pad betalen we de entree. Er is één wandelroute van 3,9 km door het gebied van de Tisa rotsen, maar doordat de route zich kruist bij de door ons gekozen ingang, kun je kiezen voor de lange route of een kortere lus links van de ingang. We hebben geen haast en het is lekker weer, dus we kiezen voor de langere lus.
Dan beginnen we aan een mooie wandeling, slingerend tussen enorme zandsteenformaties die soms wel 70 meter hoog zijn. Op de heenweg lopen we voornamelijk langs de uitzichtpunten. Tussendoor stoppen we regelmatig om het prachtige uitzicht te bewonderen. Echt opschieten doen we dus niet. Op de terugweg lopen we tussen de zandsteenformaties door. Prachtig. We lopen hier heerlijk beschut in de schaduw. Door erosie zijn er allerlei aparte vormen, torens en kloven ontstaan in de rotsen. Door soms hele smalle doorgangen en via verschillende steile trappen naar de toppen van de rotsen, maken we een prachtige wandeling. Er is hier een stuk van de film ‘The Chronicles of Narnia’ opgenomen. Als we thuis zijn moeten we toch maar eens kijken of we er iets van herkennen.
De door ons gelopen route is 3,9 kilometer lang, maar we zijn toch ruim twee uur bezig geweest. We vinden dat Tiské stěny veel weg heeft van de La Petite Suisse (Klein Zwitserland) in Luxemburg waar we in 2020 een prachtige wandeling hebben gemaakt.
Naar ons appartement
We hoeven nu nog maar een half uur te rijden naar onze accommodatie in Děčín, ARMEX LiveCentrum. We komen hier rond 15:00 uur aan en kunnen meteen inchecken. Goede timing dus. We hebben hier een Deluxe appartement. Het appartement is heel ruim en ziet er erg netjes uit. Luxe is het zeker met veel hoge inbouwkasten, een complete en moderne keuken met vaatwasser, een leuke zithoek met flink grote tv, een prachtige badkamer en een lekkere ruime slaapkamer. We hebben zelfs airco in ons appartement. We hebben nog niet eerder een accommodatie gehad met zoveel kastruimte. We mogen gratis gebruik maken van de sportschool onder ons appartement. Bij de receptie horen we dat het appartementencomplex pas 3 jaar bestaat.
Als we zijn uitgepakt (we hebben nu immers heel veel kastruimte) rijden we nog even langs de Billa-supermarkt om water en snacks in te slaan.
Kasteel Zamek Děčín
Dave heeft een leuk Grieks restaurant gevonden in Děčín. We wandelen eerst een stuk langs de rivier de Elbe. Dan moeten we een stukje klimmen door een terrassentuin. Ineens staan we voor het Kasteel Zamek Děčín. Het grote kasteel Zamek Děčín staat aan de oever van de rivier de Elbe. Als je Děčín binnen komt rijden zie je het kasteel overal bovenuit steken. Het Grieks restaurant blijkt op de binnenplaats van het kasteel te zitten. Wat een mooi plekje. Omdat de menukaart alleen in het Tsjechisch is, kiezen we met behulp van Google Lens Translate heerlijke Griekse gerechten. Het smaakt ons erg goed en het is extra gezellig doordat we lekker buiten kunnen eten.
Nadat de kinderen de rondlopende pauwen eten hebben gegeven en er veel foto’s van gemaakt hebben, wandelen we op ons gemak terug naar ons hotel.
Lees verder: Reisverslag dag 5. Děčín – Via Ferrata en Theresienstadt